Aktuality

2. ROČNÍK DĚTSKÉHO DNE ERA GARANCIA

Realitní kancelář ERA GARANCIA pořádala ve čtvrtek 1. června již druhý ročník Dětského dne v areálu Vodního světa v Kolíně. Odpoledne zaplnil travnaté plochy před Akvaparkem dětský smích při plnění úkolů na sedmi stanovištích, kde děti absolvovaly házení kroužků, míčků, skákání přes švihadlo, vodní střelbu, kop míčem na bránu a další. K zabavení dětí byl připraven též skákací hrad, trampolína či soutěž v malování, kdy nejlepší obrázek zvolí na facebookových stránkách ERA GARANCIA sami návštěvníci. „Největším překvapením Dětského dne pro letošní rok byla pohádka Koblížek na cestách, které nám krásně zahrála divadelní společnost Úsměv Ludmily Frištenské. Jako realitní makléři se snažíme vnímat svou práci jako službu lidem, místní jsou na nás již zvyklí a sami se k nám vrací. Většina z nás jsme nebo jsme byli maminkami malých dětí a víme, co děti zaujme a jak jim vyjít vstříc“, uvedla pro svoboda.info jednatelka společnosti, Ing. Hana Malíková. Nechybělo ani malování na obličej od Denisy Duksové Pýchové, mistryně světa v bodypaintingu a úžasný DJ a moderátor Jarmil Duksa. Oba tvoří již nedílnou součást akcí realitní kanceláře ERA GARANCIA. Velký zájem byl o už tradiční fotokoutek. „Náš tým se stále rozrůstá, v letošním roce čítá již 22 členů se srdcem na správném místě. Jen díky tomu můžeme tyto akce pro veřejnost pořádat a též trvale obsazovat první příčky jako nejlepší kancelář v síti ERA REALITY ČR,“ řekl jednatel společnosti Ing. Václav Kmoch. Realitní kancelář ERA GARANCIA, která v letošním roce slaví spolu s ostatními divizemi společnosti GARANCIA již 25. narozeniny, pořádá obdobné akce celoročně, a to nejen pro děti, ale též pro dospělé. Patří mezi ně i akce charitativního charakteru. „Letošní ročník se opravdu vyvedl, počasí nám přálo, sešlo se na 400 dětí, které si tento slavnostní den s námi opravdu užily a slibujeme, že příští rok bude ještě lepší,“ dodala Lucie Kafková, koordinátorka celé akce. S týmem realitní kanceláře ERA GARANCIA se můžete setkat též v sobotu 10. června na Čáslavských slavnostech, na srpnovém kolínském posvícení a na dalších akcích…


Domov sv. Josefa v Žírči A FIREMNÍ DOBROVOLNICTVÍ ERA GARANCIA, to patří nerozlučně k sobě!

Domov sv. Josefa v Žírči u Dvora Králové je jediné české zařízení pro pacienty s roztroušenou sklerózou, navíc ZAŘÍZENÍ NESTÁTNÍ (!) a především zařízení skvěle manažersky vedené, doslova kvetoucí… REALITNÍ KANCELÁŘ ERA GARANCIA Kolín a Kutná Hora do Žírče každoročně směruje své sponzorské aktivity včetně aktivit FIREMNÍHO DOBROVOLNICTVÍ. V sobotu 22. července 2017 pořádal Domov sv. Josefa už 16. Svatoanenské zahradní slavnosti. A bylo se čím bavit, bylo co vidět a poslouchat… A realitní kanceláře ERA GARANCIA KOLÍN A KUTNÁ HORA s týmem svých makléřek a makléřů přispěly k sobotní pohodě provozováním skákacího hradu a rozdáváním balónků dětem… Náš realitní tým věnoval celý den této bohulibé činnosti bez nároku na jakoukoliv odměnu – vždyť je to pro dobrou věc! Je úžasné vidět, že i bez zásadní role státu lze vybudovat a kultivovat ze sponzorských a různých dotačních a grantových prostředků zařízení pro velmi potřebné lidi s omezenou pohyblivostí. A nejde o „jednosměrnou“ záležitost pomoci pacientům… Vraceli jsme se z náročné celodenní akce ze Žírče do Kolína a Kutné Hory v sedm hodin večer a shodli jsme se na tom, že rozhovory s pacienty a jejich optimismus nás doslova nabíjely a už se těšíme na další setkání! Proč realitní makléře ERA GARANCIA inspiruje právě zařízení v Žírči k firemnímu dobrovolnictví? Realitní makléř je stále mezi lidmi, ví o jejich problémech a svou dobrou službou pomáhá mnoho problémů vyřešit. A od poskytování realitních služeb pak mají makléři ERA GARANCIA jen krůček k hlubokému pochopení potřeb lidí i v sociální a zdravotní sféře. A že to pochopení mají, to sobotní akce ukázala přesvědčivě!


PRVENSTVÍ V HODNOCENÍ REALITNÍCH KANCELÁŘÍ SÍTĚ ERA REALITY

V roce 2015 nadále obhajuje naše realitní kancelář prvenství v hodnocení všech kanceláří sítě ERA Reality v České republice - 1. místo leden i únor 2015, v březnu jsme se umístili na druhé příčce, však od dubna do srpna se držíme zdárně a s přehledem na prvním místě. Těchto skvělých výsledků dosahujeme právě díky profesionalitě našich makléřek a především díky Vám, našim klientů. DĚKUJEME VÁM ZA PROJEVENOU DŮVĚRU! Pokud I Vy přemýšlíte o prodeji či koupi nemovitosti, neváhejte se svěřit do rukou těch nejlepších.


REALITNÍ TRH V LETOŠNÍM ROCE NABRAL ŘÁDNĚ DECH…

„Bylo by snadné prohlásit, že současný realitní trh je odrazem oživení ekonomiky jako takové. Ano, oživující dynamika výroby, exportu, zaměstnanosti a spotřeby vytváří optimističtější prostředí pro rozhodování o investicích, a to i o investicích do bydlení. Ale to není celá pravda. Realitní trh, ve srovnání s ostatní ekonomikou roste, zvláště od počátku letošního roku, výrazně razantněji. Propady cen nemovitostí se nejen zastavily, ale vykazují naopak růstový potenciál. Kde hledat příčiny tohoto vývoje? Domníváme se, že se bezesporu prosazují odložená rozhodnutí obyvatel ve sféře bydlení, kdy v atmosféře obav o udržení příjmů, pracovních míst, apod. na straně jedné a s tím související ,,zamrznutí“ činnosti developerů a developerské nabídky na straně druhé upadl minulý realitní trh do stagnace. Tuto stagnaci zesilovala i mediální masáž, ovlivňující spotřební chování občanů. Nyní je v tomto směru situace až překvapivě obrácená. Šíří se důvěra v příznivý vývoj hospodářství (překrývající např. i vážné problémy s výpadkem ruského trhu) a to určitě významně ovlivňuje i nákupy nemovitostí. Přičtěme k tomu další výrazný pokles sazeb u hypotečních úvěrů a rychlý rozběh developerských aktivit, podporovaných bankami, zvláště v krajských městech. Podle nás je namístě opatrný optimismus. Opatrný v tom, že současný boom na trhu s nemovitostmi je právě teď a teď je třeba jej využít – nemusí totiž trvat dlouho… Je to šance pro prodávající, protože prodají svou nemovitost přes realitku pravděpodobně rychleji a za vyšší cenu. A kupující? Ti zase budou profitovat z nízkých úrokových sazeb u hypoték a z konkurence developerských projektů. Investování a obchodování v realitách je teď velmi prozíravým počinem.“ Autor: Ing. Václav Kmoch, jednatel společnosti


KMOCHŮV KOLÍN 2015

I letos jsme podpořili celosvětově známý festival dechové hudby Kmochův Kolín, který se pořádá každoročně v měsíci červnu. Pro všechny klienty jsme byli po celou sobotu k dispozici přímo na kolínském náměstí s naším stánkem, kde naše makléřky rozdávali nejen realitní noviny a balónky, ale také cenné rady v oblasti realit.


NOVÝ AUTOMOBIL PRO PEČOVATELSKOU SLUŽBU KOLÍN

Již podruhé sponzorujeme nákup nového vozidla pro pečovatelskou službu Města Kolín, protože považujeme právě tuto službu za nesmírně efektivní pro život seniorů.


SPONZORSTVÍ DOMOVA SV. JOSEFA V ŽIRČI

V letošním roce 2014 jsme se stali sponzory Domova sv. Josefa v Žirči, který se stará o osoby s roztroušenou sklerózou. Při této příležitosti se v Kolíně konal již druhým rokem Benefičním večerem pro Josefa, kde celý výtěžek ze vstupného byl předán jako příspěvek tomuto institutu. Jsme rádi, že jsme mohli touto cestou pomoci potřebným a předat informaci o této závažné chorobě.


„I JAKO MAKLÉŘI SE SNAŽÍME VNÍMAT SVOU PRÁCI JAKO SLUŽBU LIDEM“

V sobotu 11.4.2015 se v Kolíně uskutečnila prozatím u nás ojedinělá, ale o to víc prospěšná, akce. Majitelé a makléři naší kanceláře ERA GARANCIA uspořádali firemní dobrovolnický den „ERA GARANCIA POMÁHÁ“. Po vzoru podobných forem pomoci z vyspělých zemí se jednalo o jednodenní praktickou pomoc konkrétnímu člověku. V tomto případě náš tým z ERA GARANCIA kompletně uklidil byt seniorce, pro kterou je již toto, ze zdravotních důvodů, velmi obtížné. Pomoc se uskutečnila ve spolupráci s příspěvkovou organizací Městské sociální a zdravotní služby Kolín v koordinaci s její ředitelkou paní Ivanou Novákovou a vedoucí střediska pečovatelské služby paní Alenou Kubešovou.


NEJLEPŠÍ REALITNÍ KANCELÁŘ SÍTĚ ERA REALITY ZA ROK 2014

KOLOSÁLNÍ ÚSPĚCH ! Každoročně si světový realitní řetězec ERA REALITY zve z celé republiky své realitní kanceláře, aby slavnostně vyhlásil NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ REALITNÍ KANCELÁŘ V ČESKÉ REPUBLICE a zároveň odměnil 10 nejúspěšnějších realitních makléřů ERA REALITY v České republice Velmi rádi oznamujeme svým příznivcům, zákazníkům a celé veřejnosti našeho regionu, že ERA GARANCIA KOLÍN OBSADILA za rok 2014 1. MÍSTO v první desítce makléřů má ERA GARANCIA hned TŘI REALITNÍ MAKLÉŘKY: 3. místo Lucie Kafková 5. místo Eva Svítilová 8. místo Marie Zelenková Nejen tři uvedené vítězky, ale všichni pracovníci realitní kanceláře ERA GARANCIA si užili krásně svůj ,,den slávy“ na prosincovém republikovém galavečeru v prestižním prostředí Novotného lávky u Karlova mostu v Praze. BLAHOPŘEJEME!


PROJEKT INTEGRACE PO 50 - červnové aktuality II. běhu

Po ukončení úvodních modulů 2. běhu projektu se v průběhu května a června uskutečnily 2 rekvalifikační kurzy – Obsluha PC a Obsluha VZV. O oba kurzy byl mezi frekventanty velký zájem a všichni, kteří se jich zúčastnili, byli velmi úspěšní. Týkalo se to 13-ti osob v případě VZV a 14-ti osob v případě PC. V kurzu obsluhy VZV převažovali 11:2 muži, v počítačovém kurzu tomu bylo přesně naopak. 12 žen a 2 muži. Už jako tradici vnímáme to, že u kurzu Obsluha PC se účastníci na jeho konci neradi loučí – s tématem, kolektivem i s lektorem. Nejinak tomu bylo i 10. června 2014, kdy kurz na PC končil, testy byly vyhodnoceny, Osvědčení předána a v očích většiny jeho absolventů se leskly slzičky. V takovém okamžiku si vždy uvědomuji, jak projekty, podporované ESF, jsou pro lidi bez práce žádoucí… Jak takovéto aktivity účinně působí na jejich psychiku, jak jim navracejí pracovní návyky a vnitřní potřebu jít denně za svými povinnostmi, něčemu prospěšnému se naučit, jak otevírají prostor pro zlepšení komunikace, zbavují lidi obav a ostychu, s nimiž do projektu vstupovali. I v průběhu rekvalifikačních kurzů poskytujeme našim klientům individuální poradenství, pomáháme jim s tvorbou motivačních dopisů, upravujeme s ohledem na místo, o které se chtějí ucházet, jejich životopisy, hodiny a hodiny denně vyhledáváme pro ně další vhodné pracovní příležitosti, posilujeme v nich sebedůvěru, znovu a znovu jim připomínáme pravidla pro úspěšný přijímací pohovor, ale jsme jim také oporou ve chvílích, kdy přes všechna pozitiva, která zaměstnavatelům nabízejí, se opět potýkají s předsudky firem o tom, že „člověk po padesátce“ pro ně není vhodný kandidát… O to víc si vážíme firem, kde přístup k zájemci o práci je individuální a objektivní. A nutno podotknout, že snad „svítá na lepší časy“ a firmy si začínají uvědomovat, že to nejcennější, co mají, jsou právě pracovití, loajální a vstřícní lidé – bez ohledu na jejich věk… Jana Vršovská, koordinátorka OS Kolín


PODĚKOVÁNÍ ZA SPOLUPRÁCI PRO HLAVNÍ MĚSTO PRAHU PŘI POVODNÍCH 2013

Úklidové prostředky z našeho velkoobchodu GARANCIA byly dodány hned v prvních dnech letošních povodní v Praze těm, kteří je moc potřebovali. Při povodních v předcházejících letech šla od nás pomoc do Českého Krumlova, do Frýdlantu v Čechách a do Děčína. Spolu s dalšími firmami, které pomáhaly při povodních jsme byli pozvání na slavnostní setkání u příležitosti poděkování za spolupráci během povodní 2013 dne 6. 8. 2013 panem primátorem Tomášem Hudečkem, kde jsme mimo jiné obdrželi pamětní list jako poděkování za spolupráci pro Hl. město Prahu během povodní 2013.


NOVĚ NA FACEBOOKU

Vážení přátelé, dovolte nám oznámit Vám, že naše společnost je nově i na sociální síti Facebook. Náš profil najdete pod jménem Garancia Kolín, kde jsou umístěny informace o kurzech, seminářích, realitní kanceláři i velkoobchodu. Realitní kancelář a její nabídky nemovitostí můžete na Facebooku též vyhledat pod jménem Era Garancia. Na profilu RK si dále můžete prohlédnout fotografie z akcí realitní kanceláře pro veřejnost či ze školení našich makléřů.


NOVÝ KATALOG SEMINÁŘŮ

Vážení přátelé, v letošním roce Garancia slaví kulaté jubileum – 20 let od svého založení… Od vzniku firmy v roce 1992 do počátku letošního roku bylo realizováno neuvěřitelných 2.380 výukových dnů, kterých se účastnilo přibližně 10.800 účastníků. Během činnosti v oblasti vzdělávání dospělých se nám podařilo vybudovat profesionální tým lektorů. Na přednášky mnohých z nich se účastníci pravidelně vracejí. Pro menší skupiny máme od roku 2010 k dispozici i tři vlastní učebny v našem historickém domě přímo na náměstí, pro větší akce využíváme prostory Městského společenského domu v Kolíně. Naším cílem vždy byla, je a bude především Vaše spokojenost a vysoká odborná úroveň poskytovaných služeb. Velmi rádi proto přijmeme všechny připomínky i případné návrhy na další témata vzdělávacích akcí, které doposud v předkládané nabídce chyběly. A protože se člověk učí a vzdělává celý život, budeme se i do budoucna snažit, aby to bylo právě s námi! Ing. Hana Malíková, jednatelka společnosti. Rádi bychom všem zájemcům o účast na našich seminářích oznámili, že nový katalog kurzů a seminářů pro období podzim 2012 - jaro 2013 je již k dostání. V tištěné podobě ho získáte v sekretariátu naší společnosti GARANCIA, s.r.o. Kolín na adrese Karlovo náměstí 89, Kolín. V případě, že navštěvujete naše semináře a ještě nejste v naší databázi, je možné se přihlásit na každoroční odběr formou mailu, kdy do předmětu uvedete Katalog a textu své jméno a doručovací adresu. Poté Vám bude katalog chodit každý rok přímo domů (do firmy). Těšíme se na Vaši účast.


REKVALIFIKACE ZDARMA

VĚDĚLI JSTE, ŽE JE MOŽNÉ ZÍSKAT REKVALIFIKACI ZDARMA? Jak na to? Stačí si u naší společnosti GARANCIA, s.r.o. Kolín vybrat rekvalifikační kurz a vyzvednout si u příslušného pracovníka úřadu práce podklady pro rekvalifikaci. Další kroky jsou pak jednoduché: • Navštívíte sekretariát GARANCIA, s.r.o. Kolín v 2. patře na adrese Karlovo náměstí 89, Kolín I, necháte si u nás vyplnit cenu, kalkulaci kurzu a donesete vše zpět na úřad práce. • Úřad práce předá Vaši žádost komisi a v případě schválení obdržíte informaci a potvrzení o úhradě kurzu. Obdržené doklady předáte v naší společnosti a následně budete zařazeni do zvoleného kurzu. Poznámka: vše je třeba vyřídit PŘED zahájením rekvalifikace, zpětně nelze rekvalifikaci uznat a uhradit!!! Při splnění těchto administrativních kroků, dodržení předepsané docházky a úspěšném zvládnutí rekvalifikace je celý kurz ZDARMA!


SEMINÁŘE A ŠKOLENÍ

Špatná situace v hospodářství nepříznivě ovlivnila zájem odborné veřejnosti o školící produkty. Na druhé straně však lze využít nadcházejících změn v zákonech, které si samy vymezují doškolení. Náročný program celkem 9 seminářů v prvních dvou měsících roku je třeba podpořit vhodnými nápady v další propagaci akcí. Další prostor pro uplatnění školících a rekvalifikačních produktů by se mohl (za předpokladu úspěchu v zadávacích řízeních) otevřít v projektech ESF…


REALITNÍ KANCELÁŘ

Jak nemovitosti prodat za cenu, kterou požadujete? Cena dnes vystupuje daleko více než dříve jako kardinální problém dnešního prodávajícího … A přitom právě cena je (vedle lokality) většinou první věcí, která kupujícího osloví. Prodávající občan se nemá čeho chytit – ceny se v krizi změnily doslova masivně a to co visí na internetu jsou převážně zbožná přání jiných prodávajících …. Pokud je stanovená cena mimo logické cenové rozpětí, je i mimo představy kupujícího. Ten si nepůjde nemovitost ani prohlédnout a nebude o koupi ani uvažovat. Jak to děláme my, ERA GARANCIA? Naši makléři mají k dispozici to, co občan mít nemůže – ceny podobných nemovitostí v téže lokalitě, ZA KTERÉ SE DOOPRAVDY PRODALO. S použitím speciálního vzorce (do kterého se dosazují tyto ceny) je stanovena reálná tržní cena a teprve z ní se v dohodě s prodávajícím stanoví cena nabídková, se kterou se na trh vyjde … Příprava nemovitosti pro prodej, nejširší možné zveřejnění Vašeho prodeje, finančně – právní zajištění, smlouva a daňový servis – to vše ve vynikající kvalitě služeb zaručujeme písemným Závazkem makléře.


VELKOOBCHOD

Obrat velkoobchodu za rok 2011 zůstal v zásadě na číslech minulého roku. Nepříznivý je však vývoj nákladů – vedle stoupajících cen pohonných hmot a nákladů na přepravu zboží se projevil i vyšší počet obchodních zástupců, který jednak anticipuje zostřující se konkurenční prostředí a jednak představuje i investování do rozvoje obratu (Inofix). V roce 2012 před námi stojí řada úkolů: dosáhnout zvýšení obratu proti r.2011 – snížit počet skladových položek o předem stanovenou hodnotu – zefektivnit proces reklamací – dosáhnout rozvoje prodeje přes e-shop.


PROJEKTY

Do finále se posunuje dvouletý projekt „Chci řešit svoji dlouhodobou nezaměstnanost“. V lednu probíhaly poslední externí rekvalifikační kurzy pro účastníky projektu. Nadále se pracovní týmy projektových středisek v jednotlivých okresech Středočeského kraje věnují individuálnímu poradenství účastníkům tak, aby jejich úspěch při získávání pracovních míst podpořili, posílili a případně aby jim i místo pomohli vyhledat. V každém případě je již dnes jisté, že dosažené výsledky projektu jsou velmi úspěšné. Co nás velmi těší a na co jsme hrdi je to, že vedle povinných výstupů projektu můžeme uvést, že z celkových 573 podpořených osob v 1.-3. běhu projektu jich 338 opustilo řady nezaměstnaných, neboť našli práci, začali podnikat, apod. Jde o 59% z těch, kteří prošli všemi či některými aktivitami projektu a to v dnešní situaci pracovního trhu je impozantní podíl… Budeme se i nadále snažit o úspěch v zadávacích řízeních na podobné projekty, už proto, že zkušenosti a úspěchy, které v této oblasti máme, by bylo škoda opustit. A škoda by to byla nejen pro nás…


Rychlý kontakt

GARANCIA, s.r.o. Kolín
TEL:
+420 321 720 600
FAX:
+420 321 721 354
email:
centrum@garancia.cz
adresa:
Kaprova 42/14

 
110 00 Praha 1

 
Staré Město

 
 

Provozovna:
Karlovo náměstí 89

 
280 21 Kolín

Provozovna